Reakce okolí, když řeknu, že jsem K-poper.

1. listopadu 2015 v 21:01 | Woo_Yong_Ki |  KECY- co se jinam nevejde.
Hi~ ^^ Jsem tu zase. ^^ Tenhle článek však bude z trochu jiného soudku. Osobně si však myslím, že se to týká každého kdo má něco společného s K-popem. Každý, kdo se řadí do světa K-popu jistě zná tu nepříjemnou situaci, když nějakému svému známému řeknete, že posloucháte K-pop. Reakce na to jsou různé...a mě napadlo sem přidat pár vět, kterými lidé v mém okolí reagují nejčastěji. Takže:

1/ "To jsou vietnamci, že yo?"
Yo..samozřejmě. To "K" je tam určitě proto, že tam jsou vietnamci.
Tohle je ta nejčastější reakce, kterou jsem osobně dostala..dostaly jsme ji s Karin úplně všude (ve škole, na táboře...) Abych se přiznala..tak mě už to ani nebaví těm lidem vysvětlovat, protože se nakonec stejně ukáže, že je to nezajímá a stejně to pro ně budou vietnamci. (Né, že by se mi někteří vitenamci nelíbili~ ^^ )

2/ ''Cože? Gey Pop?"
Na tohle se mě zeptali ve škole, bylo to asi pět lidí v jednom dni *3* xD Bylo to, když jsem ve škole měla referát o oblíbené skupině (U-Kiss překvapivě ^^) Nevím, jak k tomuhle došli, ale možná, že moje "K" zní jako "G". Nevím xD

3/ "K-pop? To jako Gangnam style? Psy ale zpívá anglicky ne?"
Další otázka na kterou jsem alergická..nevadí mi, když někdo řekne, že Gangnam Style je K-pop, protože je to pravda. Nepopírám to a ani nebudu..! Ale to, co mě na té otázce naštve je to, že je Gangnam style celý nazpívaný anglicky. Díky téhle otázce se mi povedlo si proti sobě poštvat spolužačku, bylo to asi před dvěma lety, těsně před vysvědčením. Už jsme se neučili, jen jsme seděli ve třídě a učitel nám dovolil si vybírat písničky a protože Karinka chodila na stejnou školu jako já, tak jsme tam byly spolu a pustili jsme tam Bubble Pop od Hyuny, všichni moji spolužáci začali mít samozřejmě řeči, tak jsem jim řekla ať jsou zticha, že sami poslouchali Gangnam Style a Gentlemana a na to mi ta daná spolužačka řekla, že Psy zpívá anglicky, tak jsem se na ní prostě podívala a řekla jsem ji ať mi teda přeloží slovo "Oppa" a "Gangnam".
Od té doby mi neřekla ani slovo a mě to vyhovuje xD ^^

4/ "A posloucháš taky nějakou normální hudbu?"
Na téhle otázce mě nejvíce rozesměje to, že vždy mi jí položí někdo, kdo poslouchá nějčastěji takové ty písničky, jak v nich prostě jen hraje hudba a občas se tam zopakuje nějaké (nejčastěji sprosté) slovo. Jestli tohle je totiž definice pro "normální hudbu" tak si říkám, jestli by se třeba kluci jako jsou U-Kiss, nebo SuJu, nebo B2ST neměli urazit, zvlášť teda ti, kteří si ten text píší sami.

5/ "A ty jim rozumíš?"
No..jelikož nejsem korejka *3* tak je jasné, že té písni třeba nerozumím, ale to není důležité..! Důležité je to, že se mi ta hudba líbí a text si kdykoliv můžu najít přeložený, nebo si můžu najít třeba anglický překlad a přeložit si ho sama.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | Web | 1. listopadu 2015 v 21:14 | Reagovat

Ano, souhlasím! Přesně tak! *přikyvuje* To obě známe především společně. :D x3
Je pravda, že každému se líbí něco jiného, ale spojení 'normální hudba' prostě neexistuje nebo-li si pod tím každý představí něco jiného. Nechápu, proč to používají. Je to už.. otravné.
A jak jsi napsala, když chci vědět, o čem nějaká píseň je, tak si najdu český nebo anglický překlad. A pochybuji, že všichni rozumí všemu, co je například v nějakém americkém rapu. Rap je občas tak rychlí, že už Zelovi je nemožné rozumět. xD

2 Woo_Yong_Ki Woo_Yong_Ki | Web | 1. listopadu 2015 v 21:26 | Reagovat

[1]: Nejvtipnější na tom je to, že většina lidí, co se na tohle ptá sama neví, co se zpívá v písních, které poslouchají xD

3 Karin_Kim55 Karin_Kim55 | Web | 1. listopadu 2015 v 21:27 | Reagovat

[2]: Přesně tak! :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama